Kilpailut 2021-2022

LokakuuKilpailuOsallistujat
23.10EsJT pop-up kisa

Minit

4./16.Alisa Kolmonen (41,00)                     8.Elena Baranova (37,33) 9.Nella Ikonen (35,67) 11.Linda Hentilä (34,33) 15.Fanni Kinnunen (30,00) 

B-silmut

2./12.Darya Zare (49,00) 7.Elsa Marjakoski (37,67) 8.Aida Isotalo (37,33) 9.Enni Tervonen (37,00) 10.Anna Vesto (36,00) 11.Malviina Hyyryläinen (35,33)                 12.Matleena Nieminen (34,67)

23.-24.10L2 lohkokilpailu

Debytantit

34./37.Nelli Mannermaa (33,14)

SM-Noviisit

10./38.Meri-Vuokko Hannula (81,66)                     12.Siiri Tahvanainen (80,75) 15.Saara Marttila (78,65) 16.Jenni Hirvonen (77,97) 34.Nella Hakala (63,27)

29.-31.10L1 lohkokilpailu(JoKa)

Noviisit 

Alisa Syväoja, Maisa Manninen, Sara-Sofia Lahti, Minja Kostermaa, Jenna Loman, Olivia Könönen

Juniorit 

Jenni Aalto, Cecilia Wächter, Janette Mettälä, Sinna Mallander

Seniorit

Joanne Jaulimo

29.-20.10NTL

Minit

Elena Baranova, Fanni Kinnunen, Alisa Kolmonen, Linda Hentilä

B-silmut

Hilda Pekkarinen, Elsa Marjakoski, Aida Isotalo, Anna Vesto, Enni Tervonen, Darya Zare, Malvina Hyyryläinen, Matleena Nieminen

31.10KaTa, MiniCupMinit
MarraskuuKilpailuOsallistujat
6.-7.11VTL

A-silmut

Malla Höglund, Isla Taanonen, Veera Nikkanen, Lili Juntunen, Ellen Fäldt

Debytantit

Nelli Mannermaa, Minja Kostermaa

SM-Noviisit

Jenni Hirvonen, Siiri Tahvanainen, Saara Marttila, Nella Hakala, Meri-Vuokko Hannula

12.-14.11KeLSTintit, Minit
12.-14.11OP Lounaismaa Cup, SalpaMinit, B-silmut, A-silmut, Debytantit, Noviisit, SM-Noviisit, Juniorit
20.11.B-silmu Cup, EsJTB-silmut

Menneet kilpailut

SyyskuuKilpailuTulokset
3.-5.9.2021Aloituskilpailu Skate Espoo

A-silmut:

2./24 Ellen Fäldt (34,50) 11.Lili Juntunen (29,86) 20.Veera Nikkanen (24,13) 22.Isla Taanonen (23,05) 23.Malla Höglund (22,84)

Debytantit:

16./21.Minja Kostermaa (34,00)                      

18.Nelli Mannermaa (32,68)

SM-Noviisit:

7./26. Saara Marttila (84,40) 12. Siiri Tahvanainen (79,95) 14.Meri-Vuokko Hannula (79,53) 

15.Jenni Hirvonen (78,66)

SM-Juniorit:

5./19.Juuli Kesker (108,68)

18.-19.9.2021OuluSkate

A-silmut

6./27. Ellen Fäldt (29,40) 16.Lili Juntunen (25,94) 20.Isla Taanonen (23,96)

Noviisit

14./17.Jenna Loman (27,83) 16.Sara-Sofia Lahti (27,57)

SM-Noviisit

5./24 Saara Marttila (81,50)  8. Jenni Hirvonen (78,96) 11.Meri-Vuokko Hannula (73,84)

21.9-25.9Nebelhorn Trophy11./36 Oona Ounasvuori (155,67)
24.-26.9.2021Aloituskilpailu, HTL

Noviisit 2008

4./23 Olivia Könönen (32,88) 13.Alisa Syväoja (29,92) 16.Jenna Loman (29,12)

Noviisit 2009

12./19 Sara-Sofia Lahti (30,92)

Juniorit

12./40.Janette Mettälä (84,72)                      15.Jenni Aalto (82,57)  16.Cecilia Wächter (81,73)  39.Sinna Mallander (19,94) (LO)

LokakuuKilpailuTulokset
2.-3.10.2021SM-seniorit ja SM-juniorit

SM-juniorit

9./32 Juuli Kesker (107,78)

SM-seniorit

4./11 Oona Ounasvuori (136,89)

2.-3.10.2021TL

Debytantit

12./16 Nelli Mannermaa (33,25)

Juniorit

7./30 Cecilia Wächter (95,23)     9. Janette Mettälä (94,01)

Seniorit

6./7 Joanne Jaulimo (87,47)

3.10.2021Aktia Trophy, EVT

B-silmut

7./27 Darya Zare (25,51)   12.Elsa Marjakoski (23,97) 13.Enni Tervonen (23,83) 14.Matleena Nieminen (23,81) 18.Anna Vesto (21,82) 20.Malvina Hyyryläinen (21,55)                           23.Aida Isotalo (20,45) 26.Hilda Pekkarinen (16,74)

A-silmut 

4./25 Ellen Fäldt (34,70)       9.Lili Juntunen (30,68)       16.Malla Höglund (27,95) 20.Veera Nikkanen (26,45) 24.Isla Taanonen (24,10)

Noviisit

5./20 Minja Kostermaa (40,21)                          7.Maisa Manninen (39,89) 11.Jenna Loman (37,20)   13.Alisa Syväoja (36,22) 14.Olivia Könönen (35,71) 17.Sara-Sofia Lahti (31,13)

SM-Noviisit

5./22 Meri-Vuokko Hannula (31,51)                           7.Saara Marttila (30,02)   10.Jenni Hirvonen (29,75) 20.Siiri Tahvanainen (25,33) 21.Nella Hakala (21,31)

7.-10.10Finlandia Trophy14./26 Oona Ounasvuori (162,68)
15.-17.10Gliss Extra

Advanced Novice

12./20.Meri-Vuokko Hannula (80,59)                     13.Siiri Tahvanainen (80,26) 15.Jenni Hirvonen (75,92) 19.Nella Hakala (64,51)

Intermediate Novice

5./10.Nelli Mannermaa (27,77)                     8.Olivia Könönen (23,78) 

Novice B

5./8.Sara-Sofia Lahti (26,97)                       7.Jenna Loman (24,81)

16.10 A-silmut SB-kisa3./26.Ellen Fäldt (35,28) 12.Lili Juntunen (29,65) 19.Veera Nikkanen (27,43) 24.Isla Taanonen (25,27) 25.Malla Höglund (24,32)
18.10KaTa

Tintit

20 luistelijaa

Tarina Haapanen  em. pitkät liuút                             Seela Taanonen

B-silmut

16./47. Darya Zare (41,00) 30.Elsa Marjakoski (34,33) 31.Matleena Nieminen (34,00)                       32.Aida Isotalo (34,99) 33.Enni Tervonen (33,33) 41.Malvina Hyyryläinen (29,33)                   44.Anna Vesto (28,33)