Aika | Kilpailu | Paikka | Kilpailusivut | Osallistujat/Tulokset |
MAALISKUU | | | | |
8.3.2018 | Minien aluemestaruuskilpailu | Espoo | Kisasivut | Minit 2008: 15./16 Olivia Könönen 31,67 |
8.-10.3.2018 | Junioreiden MM-kilpailu | Bulgaria | Tulossivu | Junior Men: 35./48 Roman Galay 47,87 (SP) |
8.-11.3-2018 | Skate Malmö | Malmö/Ruotsi | Kisasivut | Advanced Novice 15 girls: 3./29 Jenni Johansson 79,87 10.Alisa Aimonen 70,83 14.Nea Koukonen 65,12 24.Anna Sihvonen 58,73 Junior Ladies: 24./42 Annika uusitalo 81,10 30.Iida Sopanen 73,66 41.Joanne Jaulimo 62,79 42.Rosa Nokio 58,57 |
10.-11.3.2018 | Noviisien kultafinaali ja Debytanttien hopeafinaali | Espoo | Kisasivut | Noviisit KF: 13./22 Janette Mettälä 42,07 Debytanttien HF: 23./23 Simona Peuhkurinen 33,90 |
16.3.2018 | B-silmujen aluemestaruuskilpailu ja hopeafinaali | Myyrmäki | Kisasivut | B-silmut AMK: 9./24 Kujala Alise 44,33 17. Tahvanainen Siiri 39,00 B-silmut HF: 9./18 Mäenpää Peppiina 37,00 14. Orenius Cecilia 32,67 |
17.3.2018 | Spring Carnival | Myyrmäki | Kisasivut | Tintit: 1./15 Elisa Laakso Carretero 22,00 2. Ronja Öfversten 22,00 3. Vera Vähänen21,33 5. Alissa Merta 20,00 *Lili Juntunen * Vilmiina Pesonen Em. Laadukkaat ja monipuoliset liu´ut * Sanni Virranta Minit synt. 2008: 2./11 Hertta Mankki 35,67 4. Olivia Könönen 34,83 5. Maisa Manninen 34,00 6. Alisa Syväoja33,67 em. Valloittava musiikintulkinta 8. Jenna Loman 31,33 10. Sofia Valtanen 23,00 11. Elina Aimonen 21,00 B-silmut: 1./13 Alise Kujala 46,00 3. Siiri Tahvanainen 43,00 6. Peppiina Mäenpää 39,33 11. Cecilia Orenius 35,33 Aluedebytantit: 1./1 Pakarinen Anni-Maria 41,33 Taitajat, Axel: 2./3 Leila Metsokumpu 36,33 Aluesilmut: 4./6 Louna Hatula 37,17 A-silmut: 8./13 Saara Marttila 26,72 11. Nella Hakala 25,25 13. Eveliina Huttunen 22,92 Noviisit: 2./20 Simona Peuhkurinen 44,08 3. Janette Mettälä 41,75 7. Donya Zare 36,43 9. Venla Tsupari 35,39 17. Sinna Mallander30,22 18. Ella Kaijansinkko 29,15 19. Pinja Ollikainen 28,71 |
16.-18.3.2018 | Easter Skate | Riihimäki | Kisasivut | Novice A: 6./15 Jenni Johansson 83,44 10. Nea Koukonen 76,60 14. Anna Sihvonen 71,22 Junior B: 5./14 Uusitalo Annika 84,82 9. Kahanpää Maria 82,71 11. Jaulimo Joanne 78,44 13. Nokio Roosa 68,59 Adults Gold YA+I: 4./6 Virtanen Tuuli 32,38 |
18.3.2018 | Minien alueellinen hopeafinaali | Helsinki | Kisasivut | Minit 2008: 3./9 Nelli Mannermaa 38,33 5. Maisa Manninen 36,66 6. Hertta Mankki 36,33 8. Jenna Loman 33,00 |
24.-25.3.2018 | SM-noviisit SM2018 ja hopeafinaali | Tampere | Kisasivut | SM2018: 13./23 Jenni Johansson 84,87 |
HELMIKUU | | | | |
1.-4.2.2018 | Nordics 2018 | Rovaniemi | Kisasivut | Senior Men: 7./8 Roman Galay 132,74 |
10.-11.2.018 | VTL kutsukilpailu | Kisakallio/Lohja | Kisasivut | Tintit (29): *Sanni Virranta *Vilmiina Pesonen em.:upea vasen eteen ulkokaaren vaaka Minit: 22./27 Sofia Valtanen 24,33 23.Elina Aimonen 20,33 Taitajat, axel: 13./15 Leila Metsokumpu 42,67 Aluesilmut: 13./18 Louna Hatula 31,67 Aikuiset, Gold: 4./4 Tuuli Virtanen 26,38 Noviisit: 12./20 Venla Tsupari 33,79 18.Donya Zare 29,41 A-silmut: 7./13 Nella Hakala 30,19 13.Eveliina Huttunen 21,05 |
17.2.2018 | Noviisien 2. valintakilpailu (lohko 3) | Turku | Kisasivut | Noviisit: 2./33 Janette Mettälä 44,03 13.Venla Tsupari 35,56 23.Donya Zare 31,56 33.Pinja Ollikainen 23,83 |
21.2.2018 | A-silmujen aluemestaruuskilpailu | Oulunkylä/Helsinki | Kisasivut | A-silmut 2007 ja nuor.: 9./15 Nella Hakala 26,69 15.Eveliina Huttunen 17,48 |
23.2.2018 | SM-junioreiden aluemestaruuskilpailu sekä B-silmujen kutsukilpailu | Tikkurila/Vantaa | Kisasivut | SM-juniorit (FS): 5./5 Juulia Syrjänen 55.37 B-silmut: 13./14 Eevi Nieminen 15,40 |
21.-23.2.2018 | Olympialaiset | PyeongChang | Kisasivut | Junior Ladies: 20./24 Emmi Peltonen 157.14 |
24.-25.2.2018 | Junioreiden ja senioreiden loppukilpailu ja hopeafinaali | Riihimäki | Kisasivut | Juniorit, loppukilpailu: 16./22 Iida Sopanen 88,71 |
TAMMIKUU | | | | |
4.-7.1.2018 | FBMA Trophy 2018 | Abu Dhabi | Tulossivu | Senior Ladies: 1./11 Emmi Peltonen 149,24 |
5.-7.1.2018 | Froggie Cup | Pirkkola/Helsinki | Kisasivut | Cubs: 15./24 Olivia Könönen 34,00 18. Nelli Mannermaa 32,00 22.Jenna Loman 28,00 Springs B: 17./20 Cecilia Orenius 32,33 Springs A: 11./25 Nella Hakala 28,24 22.Eveliina Huttunen 23,06 Debutants A, girls 1.7.2004-30.6.2005: 15./30 Simona Peuhkurinen 38,7 Novice B: 25./30 Ella Kaijansinkko 29,49 30. Pinja Ollikainen 24,33 Advanced novice: 12./17 Nea Koukonen 66,10 Junior B: 7./16 Saara Kokkonen 85,32 13. Joanne Jaulimo 75,94 |
5.-7.1.2018 | Crystal Cup | Mikkeli | Kisasivut | Juniorit A: 14./16 Juulia Syrjänen 27,43 (vain LO) Juniorit B: 11./28 Iida Sopanen 83,59 |
11.1.2018 | A-silmujen 2.aluevalintakilpailu | Espoo | Kisasivut | A-silmut: 19./28 Saara Marttila 24,93 21. Eveliina Huttunen 24,14 23. Nella Hakala 23,85 |
11.-14.1.2018 | Gliss Open | Tallinna/Viro | Kisasivut | Cubs A girls 2008: 15./16 Siiri Tahvanainen 19,89 Cubs A girls 2007: 13./16 Alise Kujala 22,67 Basic Novice B: 4./25 Simona Peuhkurinen 36.29 7. Janette Mettälä 32.62 Junior ladies: 13./27 Iida Sopanen 92,96 20.Juulia Syrjänen 86,07 23.Ellen Nordenswan 82,29 Cubs B girls 2008: 31./41 Olivia Könönen 14,83 40.Jenna Loman 11,58 41.Hertta Mankki 10,02 Novice B: 5./22 Donya Zare 30,87 11. Ella Kaijansinkko 28,48 |
13.-14.1.2018 | SM-noviisien 2.valintakilpailu (lohko 1) | Lahti | Kisasivut | SM-noviisit: 7./46 Jenni Johansson 87,16 23. Alisa Aimonen 71,21 36. Nea Koukonen 24,82(LO) 40. Anna Sihvonen 24,38(LO) |
19.1.2018 | Minit ja B-silmut 2. aluevalintakilpailu | Helsinki | Kisasivut | B-silmut: 2./23 Tahvanainen Siiri 48,00 4. Kujala Alise 46,00 13. Mäenpää Peppiina 36,00 18. Orenius Cecilia 30,00 23. Nieminen Eevi 22,67 Minit 2008: 7./17 Könönen Olivia 37,00 10. Manninen Maisa 33,00 11. Loman Jenna 31,33 12. Mannermaa Nelli 31,00 16. Mankki Hertta 25,50 |
15.-21.1.2018 | EM-kilpailut | Moskova/Venäjä | Kisasivut | Senior Ladies: 9. Emmi Peltonen 159,48 |
20.-21.1.2018 | Hyvinkää Trophy | Hyvinkää | Kisasivut | Cubs, Girls born 2008: 15./18 Alisa Syväoja 25,67 Springs A: 11./18 Saara Marttila 26,68 17. Peppiina Mäenpää 20,59 Novice C: 10./16 Anni-Maria Pakarinen 17,96 Novice B: 9./15 Janette Mettälä 34,98 Junior B: 7./18 Maria Kahanpää 56,70 13.Joanne Jaulimo 50,70 Pre-Chiks(24.osall): *Lili Juntunen *Veera Nikkanen Chiks: 9./26 Ronja Öfversten 21,00 em.: well controlled performance *Elisa Laakso Carretero Springs B: 31./32 Cecilia Orenius 25,67 Springs C: 14./22 Louna Hatula 30,67 Pre-Young II, Girls born 2001 or later: 10./14 Leila Metsokumpu 34,33 |
27.-28.1.2018 | Kansallisten junioreiden 2.valintakilpailu (lohko 2) | Oulu | Kisasivut | Juniorit: 2./24 Ellen NORDENSWAN 97,83 3. Iida SOPANEN 97,62 4. Annika UUSITALO 93,49 11. Maria KAHANPÄÄ 85,74 17. Saara KOKKONEN 76,94 19. Joanne JAULIMO 69,45 20. Rosa NOKIO 69,21 |
26.-31.1.2018 | Bavarian Open | Saksa | Tulossivu | Senior Men: 8./12 Roman Galay 155,70 |
JOULUKUU | | | | |
2.12.2017 | Noviisien 1.valintakilpilu | Tikkurila/Vantaa | Kisasivut | Noviisit: 15./37 Janette Mettälä 36,18 31.Ella Kaijansinkko 26,99 35.Pinja Ollikainen 26,12 37.Sinna Mallander 25,09 |
5.12.2017 | A-silmujen 1.valintakilpialu | Paloheinä/Helsinki | Kisasivut | A-silmut 2007 ja nuor.: 13./15 Nella Hakala 23,73 15.Eveliina Huttunen 21,72 A-silmut 2006: 8./13 Saara Marttila 28,20 |
6.-8.12.2017 | Santa Claus Cup | Unkari | Kisasivut | Senior Ladies: 4./27 Emmi Peltonen 154,39 |
8.12.2017 | Tinttien ja taitajien kutsukilpailu | Kauniainen | Kisasivut | Tintit: 3./13 Veera Vähänen 47,50 *Lili Juntunen *Veera Nikkanen *Vilmiina Pesonen Em. Hieno ylävartalon kannatus ja käsien ojennus *Ronja Öfversten Taitajat, axel: 2./2 Leila Metsokumpu 47,50 |
16.-17.12.2017 | SM 2018 | Tikkurila/Vantaa | Kisasivut | SM-seniorit naiset: 1./10 Emmi Peltonen 164.11 SM-seniorit miehet: 3./3 Roman Galay 140.75 |
MARRASKUU | | | | |
3.-4.11.2017 | NTL kutsukilpailu | Klaukkala | Kisasivut | A-silmut: 9./11 Saara Marttila 23,84 10.Eveliina Huttunen 23,25 SM-noviisit(LO): 8./9 Anna Sihvonen 22,11 9.Lidia Shakhova 21,17 Kansalliset noviisit: 7./22 Janette Mettälä 38,36 20.Sinna Mallander 27,32 Kansalliset juniorit (LO): 1./10 Iida Sopanen 34,23 2.Ellen Nordenswan 34,15 Tintit 2009: *Vera Vähänen *Alissa Merta em: upea musiikin tulkinta Tintit 2010 tai myöh.: *Lili Juntunen Minit 2008: 18./21 Alisa Syväoja 22,67 B-silmut: 5./21 Peppiina Mäenpää 38,67 21.Eevi Nieminen 23,83 Aluesilmut: 8./13 Louna Hatula 31,17 Taitajat, Axel: 7./10 Leila Metsokumpu 35,00 Aluedebytantit: 1./13 Venla Tsupari 47,00 2.Donya Zare 46,00 13.Anni-Maria Pakarinen 29,00 |
3.-5.11.2017 | Promo Cup | Salo | Kisasivut | Aikuiset Gold: 4./4 Tuuli Virtanen 34.33 |
4.11.2017 | Minien syksyn aluevalintakilpailu ja B-silmujen kutsukilpailu | Vantaa | Kisasivut | Minit 2008: 4./15 Olivia Könönen 36,00 8.Hertta Mankki 32,33 em: kaunis vaakaliuku 10.Maisa Manninen 31,67 12.Nelli Mannermaa 30,67 14.Jenna Loman 29,00 B-silmut: 5./28 Alise Kujala 41,00 23.Cecilia Orenius 29,67 |
11.11.2017 | Debytanttien 1. valintakilpailu (lohko1) | Heinola | Kisasivut | Debytantit: 8./24 Simona Peuhkurinen 40.75 |
18.-19.11.2017 | SM-senioreiden ja -junioreiden 2. valintakilpailu | Porvoo | Tulossivu | SM-juniorit: 25./27 Juulia Syrjänen 77.46 SM-seniorit: 2./2 Roman Galay 139.57 |
24.-26.11.2017 | Santa Claus | Tampere | Kisasivut | Cubs 2008: 9./20 Olivia Könönen 32,67 20. Jenna Loman 22,00 Debs A: 7./16 Simona Peuhkurinen 42,87 Debs C: 10./12 Anni-Maria Pakarinen 27,67 Junior A: 4./13 Juulia Syrjänen 92,94 Junior B (FS): 3./19 Iida Sopanen 59,61 4. Annika Uusitalo 59,34 Novice A: 7./14 Nea Koukonen 76,07 Novice B 2004: 13./28 Janette Mettälä 34,43 Novice B 2005: 36./39 Sinna Mallander 23,45 Novice B 2002-2003: 35./39 Ella Kaijansinkko 25,37 Springs A: 9./15 Nella Hakala 24,37 Springs B 2006-2007: 8./21 Alise Kujala 37,67 em: laadukas vaakapiruetti Springs B 2008: 7./10 Siiri Tahvanainen 40,00 |
25.-26.2017 | Skate Espoo | Espoo | Kisasivut | Minit 2008: 9./13 Nelli Mannermaa 33,00 11.Maisa Manninen 30,00 B-silmut: 17./19 Cecilia Orenius 16,66 A-Silmut: 15./20 Saara Marttila 26,93 SM-noviisit: 3./20 Jenni Johansson 85,54 Kansalliset juniorit: 11./14 Maria Kahanpää 80,47 14. Rosa Nokio 70,43 |
29.11.2017 | Tähtisarjojen kutsukilpailu | Helsinki | Kisasivut | Aluedebytantit: 1./3 Tsupari Venla 47,33 |
LOKAKUU | | | | |
6.-8.10.2017 | Finlandia Trophy | Espoo | Kisasivut | Senior Ladies: 11./25 Emmi Peltonen 152,23 |
14.-15.10.2017 | SM-senioreiden ja -junioreiden 1.valintakilpailu | Kuusankoski | Kisasivut | SM-juniorit: 26./27 Juulia Syrjänen 75,13 |
21.-22.10.2017 | Kansallisten junioreiden 1.valintakilpailu (lohko 2) | Kerava | Kisasivut | Juniorit: 4./28 Iida Sopanen 88,36 7.Ellen Nordenswan 84,72 9.Annika Uusitalo 81,85 16. Maria Kahanpää 72,72 17. Rosa Nokio 72,48 |
28.10.2017 | B-silmujen 1. aluevalintakilpailu | Helsinki | Kisasivut | B-silmut: 10./23 Alise Kujala 41,67 em: mahtava yksöislutz 15. Peppiina Mäenpää 34,83 17. Siiri Tahvanainen 33,00 21. Eevi Nieminen 28,17 |
28.-29.10.2017 | SM-noviisien 1.valintakilpailu (lohko 1) | Espoo | Kisasivut | SM-noviisit: 11./28 Jenni Johansso 80,56 26. Alisa Aimonen 70,49 31. Nea Koukonen 24.42 (LO) 42. Anna Sihvonen 20.99 (LO) 43. Lidia Shakhova 19.20 (LO) |
SYYSKUU | | | | |
14.-16.9.2017 | Lombardia Trophy | Italia | Tulossivut | Senior Ladies: 11./34 Emmi Peltonen 138.21 |
22.-24.9.2017 | Aktia Trophy | Vantaa/Myyrmäki | Kisasivulle | JUNIOR B: 2./17 Iida Sopanen 90.38 3. Maria Kahanpää 88.66 7. Ellen Nordenswan 85.50 9. Annika Uusitalo 83.74 NOVICE A: 14./36 Alisa Aimonen 68.93 17. Jenni Johansson 67.48 27. Nea Koukonen 63.00 31. Anna Sihvonen 60.19 34. Lidia Shakhova 55.25 NOVICE B: 2./23 Janette Mettälä 40.73 12. Jade Turunen 32.79 18. Venla Tsupari 28.91 19. Ella Kaijansinkko 28.82 21. Sinna Mallander 28.23 22. Donya Zare 27.87 23. Pinja Ollikainen 26.91 DEBUTANTS BORN 2004-2005: 16./34 Simona Peuhkurinen 39.99 SPRINGS A: 25./32 Saara Marttila 24.16 29. Eveliina Huttunen 22.16 SPRINGS B: 4./25 Nella Hakala 45.33 13. Siiri Tahvanainen 35.00 CUBS GIRLS AND BOYS: 15./26 Olivia Könönen 36.33 em. Hyvä ryhti ja huolellinen luistelu 16. Nelli Mannermaa 33.33 19. Jenna Loman 30.00 21. Maisa Manninen 28.33 23. Hertta Mankki 25.67 25. Alisa Syväoja 23.67 |
29.9.-1.10.2017 | HTL Cup | Hämeenlinna | Kisasivulle | CUBS B 2008: 10./28 Nelli Mannermaa 38,33 13. Olivia Könönen 36,33 20. Maisa Manninen 29,67 26. Alisa Syväoja 26,33 CHICKS 2009: 3./19 Vera Vähänen 21,67 4.Alissa Merta 20,67 5.Vilmiina Pesonen 20,00 9.Elisa Laakso 19,00 16.Sanni Virranta 14,33 SPRINGS B 2008 ja nuoremmat: 11./16 Siiri Tahvanainen 34,67 JUNIOR B: 8./13 Rosa Nokio 80,98 12. Maria Kahanpää 77,04 SPRINGS A: 12./23 Saara Marttila 26,12 15.Nella Hakala 25,52 23. Eveliina Huttunen 18,32 NOVICE B: 21./23 Ella Kaijansinkko 30.40 |
30.9.-1.10.2017 | JTL kutsukilpailu | Järvenpää | Kisasivulle | Noviisit: 11./19 Janette Mettälä 34,33 14. Pinja Ollikainen 28,65 SM-noviisit: 3./26 Jenni Johansson 84,52 14. Alisa Aimonen 72,20 20. Anna Sihvonen 65,92 23. Lidia Shakhova EVT 63,06 Juniorit: 2./ 19 Iida Sopanen 93.42 7. Annika Uusitalo 81.94 |